fff

       
3. TARGI TANIEJ SZTUKI
Sztuka w Twoich rękach!

   
targi czynne
od 4 do 23 grudnia 2004

od wtorku do soboty
od 15.00 do 20.00

również w niedzielę i poniedziałek 19, 20 grudnia!

Świetlica Sztuki RASTER
ul. Hoża 42 m. 8 / Warszawa
www.raster.art.pl
 
 
 

FESTIWAL TANIEJ SZTUKI

RASTER
27 listopada - 23 grudnia 2004

Dobra sztuka nie musi być droga. Organizując Targi Taniej Sztuki udowadniamy, że sens sztuki tkwi w jej społecznej obecności, a nie w wartości materialnej. Na zaproszenie Rastra najlepsi współcześni artyści prezentują prace do użytku domowego i osobistego - inteligentne w treści, kameralne w skali i radykalnie tanie. Prace, których celem jest dotarcie do rąk stosunkowo największej liczby osób i życie w prywatnych mieszkaniach zamiast hibernacji w galeryjnych, muzealnych i bankowych magazynach. Po symbolicznych cenach - już od złotówki - oferujemy sztukę, która igra z naszą codziennością i proponuje odmienne, bardziej wnikliwe spojrzenie nie tylko na światowe wydarzenia, ale również na zwyczajne przedmioty, rutynowe czynności i prywatne emocje.
Powodzenie dwóch pierwszych edycji Targów Taniej Sztuki pokazało, że sztuka współczesna - jako intelektualna i estetyczna prowokacja - może uczestniczyć w codziennym życiu i z powodzeniem przechodzić z rąk do rąk, choćby w niewinnym kamuflażu gwiazdkowego prezentu.
Dbaj o morale, przyłącz się do dystrybucji wolnej myśli, przyjdź do Rastra na Targi Taniej Sztuki, zainwestuj, wymień pieniądze na dobra niematerialne, dla siebie i swoich bliskich.
Jeśli nie chcesz kupować - przyjdź obejrzeć dobrą wystawę!


- Trzy sale pełne sztuki
- Ceny od 2 do 200 złotych!
- Każdy zakup powyżej 50 złotych premiowany odznaką DBAM O SZTUKĘ!
- Nowy program dla kolekcjonerów i fanów - ZBIERAJ AUTOGRAFY POLSKICH ARTYSTÓW! Autografy najlepszych polskich artystów za jedyne 5 złotych sztuka!
- Dla tych, którzy chcą więcej - VIP LOUNGE - specjalna oferta prac od 200 do 1500 złotych (m.in. Bogacka, Bujnowski, Dawicki, Dwurnik, Elsner, Grzeszykowska i Smaga, Materka, Ołowska)
- Dla tych, którzy mają dość - kawa i inne napoje regeneracyjne.

UWAGA, UWAGA! Po raz pierwszy: TARGI TANIEJ SZTUKI również w Krakowie, we współpracy z Korporacją Ha!art, w ich księgarni w Bunkrze Sztuki, też od 4 grudnia, w godzinach 11-18!

Wśród NOWOŚCI 2004 między innymi:

- Cegła z odciskiem stopy Roberta Kuśmirowskiego, człowieka, który 14 listopada wyruszył pieszo z Łodzi do Paryża na własną wystawę.
- Woda Rafała Bujnowskiego. Mineralna.
- Szklanka Agaty Bogackiej, w obrazowy sposób ukazująca, że nic w przyrodzie nie ginie, a tym bardziej ciecz.
- Dobry Interes - Ryszard Górecki sprzedaje 100 złotych za jedyne 90!
- Koszulka Zbyszka Rogalskiego o nieustającej miłości.
- Pełna kolekcja edycji Cezarego Bodzianowskiego.
- Butelki z benzyną i kamienie oraz wiele innych narzędzi walki z szarą rzeczywistością.

Śledź tę stronę - za tydzień kolejne szczegóły!

 

FESTIWAL TANIEJ SZTUKI W RASTRZE - KALENDARIUM WYDARZEŃ


27 listopada, godz. 15.00-20.00

- POLSKA w A4. Wieczór promocyjny albumu prac artystów współpracujących z Rastrem.
POLSKA to unikatowe wydawnictwo w 30 różnych egzemplarzach z oryginalnymi pracami Agaty Bogackiej, Michała Budnego, Mateusza Dajwera, Oskara Dawickiego, Edwarda Dwurnika, Elki Krajewskiej, Zbigniewa Libery, Bartka Materki, Honoraty Mochalskiej i Andrzeja Błachuta, Szymona Rogińskiego, Wilhelma Sasnala.

4 grudnia, godz. 15.00-20.00

godz. 15.00-20.00
- 3.TARGI TANIEJ SZTUKI - pierwszy dzień wystawy-kiermaszu z pracami ponad 50 polskich i nie tylko polskich artystów, od 1 do 200 złotych za sztukę!
godz. 22.30
- "Portret z kuratorem w tle" - specjalny pokaz filmów grupy Azorro w kinie Luna (ul. Marszałkowska 28)

11 GRUDNIA godz. 18.00

- SOFT POWER: HARD AND SLOWER - amerykański wieczór telewizyjny.
Sebastian Cichocki prezentuje wybór najnowszych wideo, filmów instruktażowych, dokumentacji akcji aktywistów, politycznych kreskówek, pirackich teledysków, politycznych found footage movies z USA.
Będzie można dowiedzieć się między innymi: Dlaczego George W. Bush jest najpopularniejszym bohaterem amerykańskiej sztuki wideo? Jak domowymi metodami dokonać militarnego desantu z powietrza? Co robią urocze dziewczyny w różowych sukienkach tańczące na ulicach Chicago? Czy oglądanie reklam KFC może spowodować atak serca? Czy w Białym Domu tańczy się country? Jak przekształcić twój rower w narzędzie subtelnego sabotażu?
Wieczór amerykański w Rastrze to prezentacja mało znanego oblicza amerykańskiej sztuki: sporo radykalnych obrazów, ale także popkorn, użyteczne informacje, muzyka… Uwaga: materiały głównie w języku angielskim! Nie zabraknie jednak polskojęzycznego wprowadzenia i komentarzy.
Podczas wieczoru zaprezntowane zostaną między innymi: THE PINK BLOQUE, STREETREC, CDL, PAUL DEUTH & JEFFREY WEETER, 4N6, LAS AGENCIAS/ NEW KIDS ON THE BLACK BLOCK.

18 grudnia, godz. 18.00

- BITWA POD KŁOBUCKIEM. Prelekcja mgr Jerzego Kosałki (Wrocław) o politycznych oraz społecznych przyczynach i skutkach bitwy pod Kłobuckiej oraz promocja serii prac plastycznych poświęconych temu niedocenianemu zdarzeniu z dziejów Polski.

FOTOGRAFIE DLA PRASY
 
Maciej Sieńczyk
MAGICZNY PUKIEL
Tym razem Maciej Sieńczyk - autor niezwykle pięknych, ale i dramatycznych opowieści rysunkowych - czyni z nas aktorów swej kolejnej mrocznej historii. Autentyczny pukiel włosów artysty z krótką instrukcją postępowania, która podpowiada jak z kulturalnego widza przemienić się na chwilę w okrutnego oprawcę, jak zadać ból, a zarazem sprawić przyjemność - sobie i artyście - nawiązując szczególny, emocjonalny kontakt z twórcą.
edycja RASTRA, 2004, 30 egzemplarzy
   
 
 
Agata Bogacka
SZKLANKA
Szklanka z rysunkiem Agaty Bogackiej nawiązującym do jej znanego obrazu i grafiki, praktyczna rzecz o piciu i nieodwołalności procesów fizjologicznych, a w warstwie metaforycznej o ulotności i przemijaniu doczesnych uciech - panta rei.
edycja RASTRA, 2004, 200 sztuk
CENA 29,99
 
     
       
 
Roman Dziadkiewicz
BENZYNA EKSTRAKCYJNA
(Bakunin, Arafat, Wałęsa, Guevara, Bolivar i inni)

Benzyna akstrakcyjna - czyli benzyna na ekstra akcje. Poręczny granat do walk ulicznych z lewicowej manufaktury Romana Dziadkiewicza z Krakowa. Poszczególne serie dedykowane są wybitnym bojownikom, rewolucjonistom i aktywistom.
Uwaga: przedmiot łatwopalny!
edycja artysty, 2004, rózne wzory, nakład w zależności od bieżących potrzeb politycznych może osiągnąć nawet tysiące egzemplarzy.
CENA 29,99

 
     
         
PRL - ZESTAW PAMIĄTKOWY
Pudełko pamiątek z nieodległej przeszłości. Dla osób sentymentalnych, jak również dla dzieci i młodzieży jako pomoc naukowa do studiów nad historią rodzimej kultury materialnej. Zawiera zarówno drobne przedmioty budzące dreszcz obrzydzenia, jak i przykłady grafiki użytkowej wysokiego lotu. Każdy zestaw zawiera:
serwetnik plastikowy - sztuk 1
łyżka stołówa aluminiowa - sztuk 1
mydło toaletowe (lub dla niemowląt) - sztuk 1
proporczyki z miast polskich - sztuk 3
banknot 50 złotowy - sztuk 1
bibułki silikonowane do czyszczenia szkieł opt. - 1 opak.
broszka ceramiczna, "Cepelia" - sztuk 1
brelok reklamowy do kluczy - sztuk 2
struny mandolinowe - 1 opak.
zaproszenie na uroczystość - sztuk 1
pocztówka reklamowa - sztuk 1
widokówka - sztuk 1
odznaka "Organizator Sportu SZS" - sztuk 1
edycja RASTRA, 2004
Uwaga: tylko 8 sztuk!
CENA 24,99
         
 
Laura Pawela
PIKSLE
Powrót do rzeczywistości czyli pierwsza próba przeniesienia pikseli ze świata cyfrowego do realnego. Laura Pawela, autorka prac inspirowanych grafiką wyświetlaczy telefonicznych, wyprodukowała eksperymentalną serię trójwymiarowych pikseli (zielonych i czarnych), które mają określony kształt, ciężar i kolor (zielony i czarny). Konfekcjonowane w woreczkach po kilkadziesiąt sztuk z załączonymi wzorami ułatwiającymi stawianie pierwszych kroków w analogowej grafice pikselowej.
edycja artystki, 2004
 
 
Ryszard Gorecki, Dobry interes, 2004, banknot obiegowy nominal 100 zl, Unikat
Cena 90 zl
 
     
         
 
Nowe wzory pocztówek RASTRA!
Dla znajomych zza morza i turystów zagranicznych: POLISH NATURE, POLISH MONUMENTS, POLISH ARCHITECTURE, POLISH HOUSE. Poglądowe wprowadzenie w sprawy współczesnej kultury wizualnej kraju.
CENA: 1,99 sztuka!

 
     
   
Nowe wzory pocztówek RASTRA!
Dla znajomych zza morza i turystów zagranicznych: POLISH NATURE, POLISH MONUMENTS, POLISH ARCHITECTURE, POLISH HOUSE. Poglądowe wprowadzenie w sprawy współczesnej kultury wizualnej kraju.
CENA: 1,99 sztuka!